کتاب سکوت اثر سوزان کین انتشارات نیک فرجام
0 (0)

0دیدگاه کاربران

در انبار موجود نمی باشد

کتاب سکوت اثر سوزان کین انتشارات نیک فرجام

0 (0)

0دیدگاه کاربران

موجود

تومان۵۰.۰۰۰

محصولات مرتبط

نقد و بررسی اجمالی

من به شخصه خودم یک آدم درونگرا هستم و بعد از خواندن کتاب سکوت باید بگم که حس خوبی پیدا کردم و متوجه شدم که بعضی از رفتارهای من کاملا طبیعی هستش و این جزئی از زندگی من می باشد.

وقتی کتاب را می خوانید متوجه می شوید که ایرادی ندارد اگر شما بیش از حد دوست دارید تنها باشید و یا اینکه زیاد اهل مهمانی رفتن نباشید. و یا خیلی از رفتارهای دیگر که ممکن است دوستان و آشناهای شما آن را درک نکنند.

نقد و بررسی

کتاب سکوت اثر سوزان کین انتشارات نیک فرجام

در کتاب سکوت سوزان کین ثابت می کند که ما به طور چشمگیری درونگرایی را کم ارزش جلوه میدهیم و نشان می دهد که با این کار چه سرمایه ی بزرگی را از دست می دهیم.او نمودار ظهور برونگرایی ایده آل را در طول قرن بیستم ترسیم می کند و بررسی می کند که تا چه اندازه به عمق فرهنگ ما نفوذ کرده است.او همچنین در این کتاب ما را با داستان زندگی درونگراهای موفق آشنا می کند.سکوت دارای قدرت استدلال،تحقیقی بسیار عالی و پر از داستان های غیر قابل باور واقعی مردم است.این کتاب می تواند شما را به جاهایی برساند که همیشه چگونگی نگرش درونگراها را بفهمید.زیرا این موضوع برای اینکه چگونگی نگرش شما هم رشد و تغییر کند بسیار مهم است.

کتاب سکوت در مورد چیست؟

از نگاه روانشناسی انسان ها را به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم می کنند. کتاب سکوت در مورد افراد درونگرا می باشد. سوزان کین تاکید دارد که درونگرایی و برونگرایی دو الگوی مختلف رفتاری و شخصیتی هستند که به یک اندازه ارزشمند محسوب می‌شوند و می‌توانند در دنیای ما اثربخش و تاثیرگذار باشند.

در این کتاب داستان های جالبی را می خوانیم که در آخر متوجه می شویم که افراد ویژگی هایی جالب نظیر درونگرایی را دارند. به عنوان مثال زن سیاه پوستی که باعث شعله ور شدن جنبش مدنی آمریکا شد یک فرد درونگرا بود.

در کتاب سکوت با اشاره به داستان ها و افراد مختلف نویسنده سعی دارد به خواننده بیاموزد که درونگرا بودن می تواند یک قدرت محسوب شود و این نوع سبک زندگی هیچ ایرادی ندارد.

درباره کتاب سکوت

من به شخصه خودم یک آدم درونگرا هستم و بعد از خواندن کتاب سکوت باید بگم که حس خوبی پیدا کردم و متوجه شدم که بعضی از رفتارهای من کاملا طبیعی هستش و این جزئی از زندگی من می باشد.

وقتی کتاب را می خوانید متوجه می شوید که ایرادی ندارد اگر شما بیش از حد دوست دارید تنها باشید و یا اینکه زیاد اهل مهمانی رفتن نباشید. و یا خیلی از رفتارهای دیگر که ممکن است دوستان و آشناهای شما آن را درک نکنند.

در کتاب به ویژگی افراد برونگرا نیز اشاره شده است. و به خوبی این دو نوع تیپ شخصیتی را برای خواننده شرح می دهد. در نهایت به نظر من پیام کتاب این است که برونگرا یا درونگرا بودن صرفا دو نوع از ویژگی های شخصیتی است و هیچکدام بر دیگری برتری ندارد.

شاید خواندن کتاب یک مقدار سخت باشه و حوصله شما سر برود و این به نظرم به علت ترجمه کتاب هستش. بعضی مواقع با جمله های سنگین و طولانی مواجه می شوید که مدام با کاما و خط تیره از هم جدا شده اند و چندین مطلب در دل هم فرو رفته اند. همین باعث می شود که بعضی جمله ها را چندین بار بخوانید تا متوجه شوید.

این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

اگر فرد درونگرایی هستید حتما پیشنهاد می کنم این کتاب را بخوانید.

اگر هم برونگرا هستید بازهم این کتاب را به شما پیشنهاد می کنم تا در مورد افراد برونگرا دید بهتری داشته باشید.

قسمت هایی از کتاب سکوت

فراموش نکنیم که انسانهایی که معمولاً ساکت هستند و در خودشان فرو می‌روند به یک صفت خوب هم شناخته می‌شوند: اهل تفکر بودن.

ایده آل برون گرا یک کشف و اصطلاح جدی نیست، از نظر برخی روان شناسان، برون گرایی دقیقا در دی ان ای ما وجود دارد. این ویژگی در مردم آسیا و آفریقا نسبت به اروپا و آمریکا که جمعیت آن ها به علت مهاجرت روز به روز افزایش پیدا می کند رواج کمتری دارد. یکی از محققان معتقد است که این آمار دقیقا درست است زیرا جهانگردان و کسانی که به سفر کردن علاقه دارند، برون گراتر از کسانی هستند که ترجیح می دهند در خانه بمانند، و این خصوصیات را به فرزندان و نوه هایشان نیز ارث می دهند.

تحقیقات نشان داده است که احتمال اینکه درون گراها واقعیت های خصوصی و شخصی خودشان را، که حتی خانواده و دوستانشان هم از خواندن آن ها متعجب شوند، به صورت آنلاین پخش کنند، بیشتر از برون گراهاست. آن ها به صورت آنلاین خودشان را بهتر نشان می دهند و می توانند زمان بیشتری را در برخی مکالمات آنلاین صرف کنند.

من اسبی با یک افسارم، برای جفت شدن و کار گروهی ساخته نشدم. به قدری بالغ شده ام که بدانم به منظور دستیابی به هر هدف قطعی و مشخص شده، لازم است که یک نفر بیندیشد و دستور دهد. – آلبرت اینشتین

برانگیخته شدن و تحریک شدی ممکن است مانع یادگیری شود. اخیرا مطالعه ای نشان داده که مردم اغلب پس از قدم زدن آرام در میان جنگل، بهتر از زمانی که در خیابانی شلوغ و پر رفت و آمد پیاده روی کرده اند، مطالب را یاد میگیرند.

درونگراها ترجیح می دهند مستقلانه کار کنند و تنهایی می تواند کاتالیزور خلاقیت باشد.

مطالعات نشان می دهند که بهترین و موثرترین تیم ها آن هایی هستند که از ترکیب مناسب افراد درونگرا و برونگرا درست شده اند. این موضوع در ساختار رهبری و مدیریتی نیز صادق است.

روان شناسان اغلب تفاوت بین خلق و خو و شخصیت را مورد بحث قرار می دهند. خلق و خو، به الگوهایی ذاتی و بیولوژیکی رفتاری و احساسی اطلاق می شود که در دوران نوزادی و اوایل کودکی قابل مشاهده هستند. اما شخصیت یک اختلاط پیچیده است که در اثر نفوذ فرهنگی و تجربیات شخصی بروز می کند. برخی می گویند که خلق و خو پایه و شالوده و شخصیت خود، ساختمان اصلی است.

درون گراها ترجیح می دهند که درهای اتاق کارشان را ببندند و غرق انجام کارهایشان بشوند، زیرا برای آن ها این فعالیت های فکری آرام، نوعی تحریک جالب و مفید است د رحالی که برون گراها، زمانی کارایی بهتری دارند که در فعالیت های قوی تر، مانند سازماندهی کردن یک کار گروهی تیمی یا ریاست کردن جلسه ای شرکت داشته باشند.

کارول تاوریس در کتابش به نام خشم: احساس اشتباه، داستانی درباره یک مار کبرای بنگالی را که به نیش زدن روستایی های زهگذر علاقه داشته تعریف می کند. یک روز یک سوامی – مردی که بر خود مسلط شده است – مار را متقاعد می کند که نیش زدن اشتباه است. مار قسم می خورد که فورا این کار را متوقف کند و همین کار را هم انجام می دهد. پس از مدتی طولانی، پسرهای روستا بدون ترس از مار بزرگ شدند و شروع به اذیت و آزارش کردند. مار که زخمی و خونین شده بود به سوامی گله کرد که این اتفاق به علت نگه داشتن قولش افتاده است. سوامی به او گفت: من به تو گفتم نیش نزن، ولی به تو نگفتم که صدای هیس هم در نیاور.

فروشگاه اینترنتی برساد

نمایش کامل نقد و بررسی
وزن200 گرم
موضوع

روانشناسی – داستان های روانشناسی – درون گرا و برون گرا

نویسنده/ نویسندگان

سوزان کین

مترجم

امیرعلی فتح الهی

ناشر

نیک فرجام

نوع جلد

شومیز

قطع

رقعی

تعداد جلد

1

تعداد صفحات

327

نمایش همه مشخصات کالا

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

    هیچ پرسش و پاسخی ثبت نشده است.

پرسش خود را درباره این کالا بیان کنید

ثبت پرسش
انصراف ثبت پرسش